Internetowa akcja Pani Łuski #dajsieodkryc

Cześć biedronki! 
Moja ulubiona biedronka Pani Łuska - którą znam osobiście ruszyła jakiś czas temu z akcją na instagramie #dajsieodkryc. Mimo, że zdążyło już się o niej zrobić głośno to nadal chcę Wam o niej wspomnieć.
Ideą tej akcji jest pokazanie swoich doskonałych niedoskonałości. Nie musi to być łuszczyca. Może to być każdy problem, który w jakiś sposób przeszkadza Ci w Twoim wyglądzie. Czy to atopowe zapalenie skóry, egzema, trądzik czy cellulit.
Jedyne co trzeba zrobić to wstawić swoje zdjęcie z tą niedoskonałością i podpisać hashtagiem #dajsieodkryc.
Sama dołączyłam do tej akcji udostępniając na prywatnych profilach społecznościowych swoje zdjęcie i opowiedziałam, że mam łuszczycę. Do tej pory nie chciałam mówić wprost dalszym znajomym, że prowadzę bloga. Uznałam, że dowiedzą się w swoim czasie. I ten czas między innymi dzięki Pani Łusce właśnie nadszedł.
Po tym jeszcze bardziej Was do tego zachęcam. Reakcję bliskich miałam już dawno za sobą. Od początku mojej działalności w internecie mnie wspierają. Z dalszymi znajomymi nie mogłam przewidzieć jak się zachowają. Czy będzie to dla nich jakiś problem? Wyśmieją? Nie zrozumieją?
Oprócz tego, że zareagowali cudownie, bo okazali mi masę zrozumienia to dowiedziałam się, że kilka osób, które poznałam wiele lat temu również ma łuszczycę! Niesamowite. Albo mają łuszczycę w rodzinie, więc wiedzą co to za choroba.
Śmialiśmy się, że nieźle się ukrywaliśmy i jak łatwiej by się żyło, gdyby to wyszło wcześniej.
Wierzę mocno, że i u Was będzie podobnie. Że tak jak ja, poczujecie jak kamień spada z serca. Na spotkaniu ze znajomymi nie zastanawiałam się już, czy mogę siedzieć w krótkim rękawku, po prostu zdjęłam bluzę, bo wiedziałam, że znają mój problem i nie będzie podchodów „co ona tam ma”. Ewentualnie usłyszę ,,ale fajne te twoje ciapki". I wiem, że mówią to z sympatii.
Upewniłam się też, że gdyby któremuś ze znajomych miałoby to przeszkadzać, to nie zależy mi na kontakcie z taką osobą. Nikt nie jest doskonały a choroba nie definiuje mnie jako człowieka. Po prostu moja skóra zazwyczaj wygląda nieco inaczej.

A oto co o akcji #dajsieodkryc pisze sama Pani Łuska:

O co w tym wszystkim chodzi?
Nie ważne czy masz kompleksy na punkcie łuszczycy, blizn, krostek, cellulitu, wrastających włosków, wyprysków, przebarwień, żylaków, naczynek, pajączków, rozstępów, czy innych problemów skórnych po prostu #dajsieodkryc
Myślisz, że istnieje idealny czas żeby przestać się ukrywać? Uwaga, oświecę Cię - on nigdy nie nadejdzie, jeśli Ty będziesz tylko na niego czekać. Idealny moment tworzymy my sami. Nie od jutra i nie od poniedziałku, ale zrób to teraz, razem ze mną i innymi osobami, które głośno mówią o swoich problemach🔊
Bądź przykładem dla innych. Ludzie nie zawsze patrząc na Ciebie muszą myśleć negatywnie. Może właśnie postrzegają Cię przez pryzmat odwagi?💪
Jeśli jesteś gotowa/y #dajsieodkryc
A jeśli nie, to czego potrzebujesz żeby Ci pomóc?😊
Kiedyś nie lubiłam swojego ciała. Pomimo zgrabnej i wysportowanej sylwetki, chciało mi się płakać jak na siebie patrzyłam😢 Walczyłam z tym długo i tylko ja wiem, co działo się wtedy w mojej głowie🤯
To hasło #dajsieodkryc motywuje mnie i towarzyszy za każdym razem kiedy zastanawiam się, czy pokazać światu łuszczycę🤔
A skoro mnie zmotywowało to może Ciebie też?
Do odważnych świat należy
♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡
Wstaw zdjęcie ze swoimi "doskonałymi" niedoskonałościami i oznacz je #dajsieodkryc
Dodatkowo, żeby jeszcze bardziej zmotywować Cię do działania przewidziałam KONKURS, w którym będzie można wygrać fajne produkty od
dobrekonopie.pl si si bee manufaktura Sulphur Busko Zdrój
Pod koniec miesiąca wylosuję 3 zdjęcia oznaczone #dajsieodkryc
Wszyscy Ci, którzy się wahają - to czy Wasz idealny moment nadejdzie prędzej czy później zależy tylko od Was💛
Ja dałam się odkryć trzy lata temu zakładając tego bloga ale dopiero teraz ,,stanęłam'' przed znajomymi i przyznałam się do tego, że choruję od 16 lat wprost. I czuję się z tym świetnie. Za każdego z Was, który zdecyduje się odkryć trzymam mocno kciuki. I za tych, co jeszcze nie są gotowi też. Wierzę, że na każdego przyjdzie czas by odważyć się być po prostu sobą!
Udzieliłam ostatnio też wywiadu dla portalu Hellozdrowie.pl. TUTAJ możecie go przeczytać. Dajcie koniecznie znać co sądzicie, czy mieliście kiedyś podobne odczucia i czy dołączyliście do akcji #dajsieodkryc! Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Byladybug.pl , Blogger