MAM ŁUSZCZYCĘ - Nowy odcinek 7 metrów pod ziemią na youtube

Część z Was pewnie doskonale kojarzy kanał 7 metrów pod ziemią na YouTube. Rafał Gębura porusza na tej platformie przeróżne tematy społeczne, które niekoniecznie zostaną omówione w telewizji - bądź rozmówcy nigdy by się na to tam nie odważyli. Zwykle są to rozmowy bardzo osobiste, mówiące o życiu osób o których na codzień nie słyszymy. O swoim życiu, doświadczeniach na tym kanale opowiadają ludzie z różnych grup społecznych. Dzięki temu możemy na nich spojrzeć z zupełnie innej perspektywy. Tym razem to ja zeszłam 7 metrów pod ziemię by poruszyć temat łuszczycy. 
Dlaczego zdecydowałam się na ten bardzo osobisty wywiad? Łuszczyca to choroba paskudna i perfidna. Wciąż się o niej mało mówi a mity na jej temat sprawiają, że chorzy często boją się pokazać czy nawet wychodzić z domu. Tymczasem łuszczyca nie jest końcem świata i nie oznacza, że teraz mamy siedzieć w domu do końca życia - lub do remisji choroby.

Pojechałam na rozmowę chora, byłam ubrana w pięć warstw ubrań.. Miałam fatalny dzień ale nie chciałam tego przekładać. Nie pojechałam tam „wyglądać” ani - co bardzo chcę, byście widzieli - nie dla poklasku. Przed rozmową zaznaczyłam, że nie chcę za dużo rozmawiać o blogu ani podawać adresu do mojej strony. Nie po to tam poszłam. 
Chciałam poruszyć temat społeczny a nie promować swoje profile w internecie. 


Postanowiłam podjąć się tego wyzwania, zawalczyć ze swoimi lękami i powiedzieć publicznie - za Was, że mam łuszczycę, która NIE ZARAŻA i nie jest efektem czyichś zaniedbań a zwykłą, już cywilizacyjną chorobą całego układu immunologicznego z którą mogę walczyć by doprowadzić do remisji.. ale tak naprawdę w 100% nigdy z nią wygram. 
Będąc łuszczykiem można żyć normalnie, trzeba tylko włożyć masę pracy w to jak postrzegamy tę chorobę.. Niezwykle jednak istotna jest też edukacja społeczeństwa, ciągłe mówienie o łuszczycy by osoby, które nigdy o chorobie nie słyszały nie sugerowały się bredniami, których wokół nie brakuje. 

Mam nadzieję, że Was nie zawiodłam i ta rozmowa osobom „zdrowym” da coś do myślenia. Że Ci, którzy nigdy o niej nie słyszeli zapamiętają, że łuszczyca to choroba skóry ale i całego organizmu i nie można się nią w żaden sposób zarazić. A gdy spotkają taką osobę na ulicy, będą już wiedzieć o co chodzi i raniący komentarz zostawią dla siebie. Ogromne podziękowania dla Rafała jak i całej ekipy, dzięki której nie umarłam ze stresu podczas nagrania. Dziękuję też WAM za ogromne wsparcie, gdy dowiedzieliście się o tej rozmowie. Jesteście niesamowici, nigdy o tym nie zapominajcie 💛

Zapraszam do sprawdzenia tematu szczególnie, jeśli nigdy o tej chorobie nie słyszeliście. Możecie jej także posłuchać w formie podcastu na Spotify oraz iTunes 🤘🏻4 komentarze:

 1. Widziałam wywiad i bardzo podobało mi sięjak mówiłaś o choronie. Moja mama ma łuszczycę i zawsze przeżywa, że nie założy sukienki przed kolano, bo się wstydzi. Totalnie nie ma czego, wszystko siedzi w głowie...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :* Wiem co mama przechodzi bo też tak miałam i czasem mam nadal. Życzę dużo siły i zdrówka dla Ciebie i mamy! :*

   Usuń
 2. Taki mały błąd wkradł ci się w tytule posta powinno być 7 metrów pod ziemią A nie nad. Same mamy łuszczyce i jest to ważne aby rozszerzać to że nie jest To zaraźliwe i ludzie chorujacy na nią to także ludzie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za uwagę! @Pani Łuska ciagle mówiła "nad" i mi się przyjęło!
   Dokładnie, trzeba ciągle powtarzać, że nie jest to zaraźliwe by w końcu stało się dla ludzi nie chorujących na łuszczycę to oczywiste! :) Dużo zdrówka dla Was!

   Usuń

Copyright © Byladybug.pl , Blogger